Beton Bahçe Duvarı Yapımı


Düzenlemek için Tıklayın.
Ankara ve Tüm Türkiye geneli Beton Bahçe Duvarı Yapımı konusunda bizimle mutlaka irtibat kurmalısınız zira elimizde bulunan yepyeni kalıp modellerimiz ile sizlere yapılna tüm işleri estetik ve görüntü güzelliğini ön planda tutarak yapan ve işinin uzmanı ustalarımızın güler yüzlü yaklaşımı ile müşteri görüşüne açık çalışma prensipleri her iki taraf içinde dezavantaj olmaktadır.
Ankara Beton bahçe Duvarı firmamız çelik kalıp ile yapılan işleri temiz ve estetik görüntüsü güzel bir şekilde yapmaktadır ve işte yapılması gereken tüm özveriyi işine yansıtarak modern bir tarz çıkartıp komşularınızında beğenisini kazanmaktadır. Bizler yapılan işin refersn olduğunu ve daha çok müşteri getireçeğini bildiğimiz için işinizi işimiz gibi yapıyoruz..
Standart Beton bahçe duvarı özelikleri
;
Duvar Kalınlığı 25 CM
Duvar Alt temeli  40x40 CM
Duvar Yüksekliği  120 CM
Duvar Küpeştesi  35 CM (duvarın şapka dahil kalınlığı)

www.bahceduvar.net

Beton Perde Duvar Yapımı

Duvar yapımı gerçek bir sanattır. Duvar yapımı esnasında kullandığınız malzemeler ve işçiliğiniz çok önem arz eder. Duvarınıza bakıldığında teknik olarak çoğu insan bir şey anlamaz. Fakat insanların duvara baktığında, bunu hazırlayan işçinin duvarı dengesiz ve yamuk sağladığını bir bakışta rahatlıkla görebilirler. Duvarın dengesi ve yamuk olmaması için köşe kısımlarının birbirini karşılaması gerekmektedir. Duvar ön yüzü, arka yüzü ve üst tarafının dengeli olması için su terazisi ile ölçülmesi gerekir. Duvarınızı yaptırırken, malzemeyi siz belirleyebilirsiniz. Duvarınızın demir kafeslerinin yamuk olması, beton dökümü esnasında kalıplara farklı şekilde dayanacağından yamuk çıkmasına neden olur. Duvar kalınlığı ve boyunun kullanılacak malzemeye uygun şekilde tutulması gerekmektedir. Duvar üzerinde açılmalar ve kırılmalar sağlanmaması adına, duvar beton dökümü sağlandıktan sonra yaklaşık 1 ay sulama işlemi vardır. Betonun daha hızlı kurumasını sağlayan molümer maddeler katılabilir. İnşaat sektörü, bilimsel çalışmaları sonucunda bu hızlı kurumayı bir çok inşaatta kullanmaktadır. Bu sayede zamandan tasarruf edilir. İnşaat daha hızlı ilerler. Betonu etkileyen birçok etmen bulunur. Nem, su, sıcaklık değişimleri betonu etkileyen faktörlerdendir. Beton sanayisi bu tarzda etkilenmeleri en aza indirmek için iklim ve bölgelere özel beton malzemesi üretimine başlamışlardır. Beton üretiminde, piyasanın talepleri doğrultusunda farklı türlerde istekler bulunmaktadır. Farklı kalıplar, desenler, tasarımlar ustaların isteği doğrultusunda hazırlanır ve ulaştırılır. Beton perde duvar yapımı, duvar tiplerinden bir tanesidir. Genelde şantiyeler de toprak kayması engellenmesi için istimlak duvarı hazırlanmaktadır. Çökmeleri engellemek, lojistik desteği sağlamak ve şantiye zeminine inebilecek yağmur sularına yön verme özelliği bulunmaktadır. Bu türde betonlar tek sefer de ya da birden fazla seferlerde dökülmektedir. Alt geçitlerde ve tünel çıkışlarında sıklıkla da bu beton türünü görmekteyiz.